Kuzey Kıbrıs Ercan Havalimanı

Kuzey Kıbrıs Ercan HavalimanıKuzey Kıbrıs Ercan Havalimanı

Kuzey Kıbrıs’ta Ercan Havalimanı resmen 2004’ün Mayıs ayında açıldı ve sadece Kıbrıs’ı Türkiye’ye bağlayacak bir kapı olarak tasarlandı. Bu modern tasarlanmış havalimanı bir havalimanından beklediğiniz tüm özellikler ile donatıldı. Ercan Havalimanı’na özellikle yaz sezonunda her hafta 100’den fazla uçuş düzenlenmektedir. Uçağınız yere indiği andan itibaren Kuzey Kıbrıs’ın rahatlatıcı havasının sizi karşıladığını hissedeceksiniz.

Eğer indiğiniz gibi ayaklarınızı yerden kesecek bir araca sahip olmak istiyorsanız Pacific Rent-A-Car havalimanında araç teslim imkânı sunmaktadır. Böylece Kıbrıs’a getirdiğiniz bagajlarınızı havalimanı otobüslerinde taşımanıza gerek kalmayacak ve daha konforlu bir tatil geçirmeye daha havalimanından başlayacaksınız.

Ercan Havalimanı Tesisleri

Ercan Havalimanı tesisleri, diğer uluslararası havalimanlarında hangi hizmetleri alabiliyorsanız aynılarını sizlere sunuyor. Harika bir tatilin ardından evinize geri dönerken havalimanında bulunan duty free mağazalarında geniş ürün yelpazesi sizleri bekliyor. Genelde ürünlerin fiyatları Euro üzerinden hesaplanır ancak Türk Lirası, ABD Doları ve Sterlin gibi para birimleriyle de ödeme yapabilmek mümkündür. Uçuşunuzu beklerken dinlenmek, sıcak bir şeyler içmek isterseniz Ercan Havalimanı’ndaki kafelere uğrayabilirsiniz.

Ercan Havalimanı İstatistikleri

Ercan Havalimanı Kuzey Kıbrıs’ta deniz seviyesinin 123 metre üzerinde bulunmaktadır. Havalimanında uçakların inip kalkmaları için farklı yönlere uzanan 2 pist mevcuttur. Pistlerin biri 2755 metre, diğeri ise 1800 metredir. Ercan Havalimanı’nda 3 tane havayolu şirketi faaliyet gösterir.

Pegasus Airlines Londra’dan Kıbrıs’a seyahat eden turistler için İstanbul aktarmalı uçuşlar düzenliyor.

Atlas Jet, farklı Avrupa ülkelerinden gelen turistler için İstanbul aktarmalı seferlerle hizmet veriyor

Turkish Airlines ile İstanbul’dan Kıbrıs’a kolayca uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Pacific Rent-A-Car aracınızın anahtarını size havaalanında teslim ettikten sonra adanın ilk hangi şehrinde tatilinize başlayacağınızı seçmek size kalmış.